• تاریخ : ۲۲ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

ارشیا اینفو / سعیدآگشته، منطقهدار لاهیجان عصر روز گذشته (۲۱ آقااد) در مراسم رونمایی از پوستر هشتمین جشنواره ملی تئاتر منطقهوند لاهیجان اظهار کـــرد: تئاتر یکی از زبانهای  هنری در انتقال فرهنگ و شناسایی دردهای جامعه هست.

 

 

وی با بیان اینکه ۳۱۰ اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره ملی تئاتر منطقهوند لاهیجان ارسال انجام گرفت گفت: از این تعداد ۲۰ اثر برگزیده انجام گرفته هست.

آگشته اذعان کـــرد: در این جشنواره ۱۲ هستان منتخب انجام گرفتند که از این تعداد شرکت کننده، هستان اصفهان با برگزیده انجام گرفتن ۳ اثر افزایشین آثار برگزیده را به خود اخنتصاص داده و  پس از آن هستان گیلان افزایشین اثر برگزیده  را در بین هستانهای شرکت کننده دارد.

آگشته اذعان کـــرد: این جشنواره در هشت  نقطه از منطقهستان لاهیجان با هنرمندی هنرمندان عرصه تئاتر برگزار خواهد انجام گرفت.

منطقهدار لاهیجان  به تاثیرگذاری هنر در تعلیم منطقهوندان اشاره و خاطر نشان کـــرد: زبان مشترک بین مسئولان و منطقهوندان  و تعلیم منطقهوندی از ویژگی های شاخص تئاتر خیابانی هست.

 

سعید آگشته با تاکید بر برگزاری نمایش تئاتر در هستان گفت: تئاتر زبان مشترک بین آقام و مسئولین هست و می تواند در حوزه تعلیم منطقهوندی نقش بسزایی داشته باانجام گرفت.

وی از راهیابی ۳۱۰ اثر به دبیرخانه ارشیا اینفوداد و افزود: از بین این آثار در نهایت ۲۰ اثر منتخب نمایشی برگزیده انجام گرفتند که در مرحله بازبینی و اجرا قرار دارند.

آگشته بابیان اینکه جشنواره از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ آقاادماه ۹۶  در لاهیجان برگزار می‌شود تصریح کـــرد: موضوعات جشنواره امسال موضوعات جشنواره امسال شامل منطقهوند و فرهنگ ایثار و شهادت، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، فرهنگ دینی و اسلامی، آگاهی از حقوق منطقهوندی ، ترویج کتاب خوانی، محیط زیست، منطقهوند نوجوان، نشاط، باور و مسئولیت پذیری هست.

 مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز بابیان اینکه هشتمین دوره تئاتر به ۳۵ هستان رسید اظهار کـــرد: زمانی دغدغه داشتیم که کار تئاتر انجام نمی‌شود، امروز کثرت کارها موجب می‌شود که برخی از نمایش‌ها را کنار بگذاریم.

فیروز فاضلی با تأکید بر اینکه پرداختن به حوزه تئاتر باید از نهاد خانواده شروع شود تصریح کـــرد: کلمه دیسکو رس را نخستین بار داریوش آشوری به گفتمان تبدیل کـــرد، اندیشه، کنش‌های زبانی و رفتاری تشکیل‌دهنده‌ی فرهنگ هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ۵ اثر در حوزه تئاتر کودک گفت: برخی در خصوص موفقیت تئاتر منطقهوند دغدغه مند هستند، درحالی‌که تئاتر منطقهوند به یک کـــردار تبدیل‌انجام گرفته هست.

فاضلی بابیان اینکه منطقهوندان باید از منطقهداری مطالبه داشته باشند خاطرنشان کـــرد: این راه رفتنی هست ولی مطالبه‌ای هست که منطقهوندان دارند، این مفهوم به یک تفکر و گفتمان غالب تبدیل‌انجام گرفته هست.

وی با اشاره بر اینکه هنر را نمی‌توان مدیریت کـــرد گفت: هنرمندان خودشان راه را به ما نشان می‌دهند، بنده در منطقهوند لاهیجان هیچ مسئولیتی ندارم و فقط برای خسته نباشید آمده‌ام.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بابیان اینکه منطقهستان‌های دیگر تمایل به برگزاری تئاتر منطقهوند دارند گفت: دغدغه سال جدید و شورای جدید این هست تا به این دریای هنر افزایش بپردازد.

فاضلی دنبال تئاتر منطقهوند را درگیر انجام گرفتن منطقهوندان با آن دانست و افزود: در تئاتر منطقهوند تماشاگر خودش درگیر صحنه می‌شود، آرزوی من این هست هفته‌ای در کل گیلان به‌عنوان تئاتر منطقهوند داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه دولت دوازدهم ملزم به اجرای حقوق منطقهوندی هست بیان کـــرد: طبیعی هست که حقوق منطقهوندی باید اجرا شود تا آقام حقوق خود را بدانند، باید از چشمه‌هایی به عمق هزاران متر که برای تئاتر گیلان زحمت‌کشیده‌اند در تئاتر هستفاده شود.

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما