• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : اینستا

یکی از اقدامات شایسته در هستان اردبیل علی الخصوص در مرکز هستان، هشدار رسانی عمومی از برخی پرونده ها و مفاسد اقتصادی توسط دادستان محترم هست که از طریق رسانه ها در اختیار آقام قرار می گیرد.

متاسفانه آنچه که مغفول مانده، عدم پیگیری پرونده ها و بی پاسخ ماندن مطالبات و خوهسته های آقام از فرایند پیگیری هست که قطع یقین از مسئولیت های حیاتی رسانه ها بشمار می رود.

صرفنظر از این که در سال گذشته و سالهای پیشین چه تعداد از این قبیل پرونده ها به سرانجام رسیده و آقام در جریان آن قرار گرفته اند، تصمیم گرفتیم جداقل تعدادی از پرونده های واپسین ماههای سال ۹۶ را برای یادآوری مجدد در این گزارش مرور کنیم.

اعلام بازداشت ۵ نفر از کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی هستان اردبیل در مهرماه سال گذشته یکی ازاین اخبار بود که همچنان افکار عمومی از نتیجه اقدامات قضایی درباره این پرونده بی هشدار هستند.

نیمه دوم دیماه ۹۶ هم تخلف در آگهی های دولتی به طرفیت یک از دستگاههای اداری و اجرایی هستان و با شکایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستان ارشیا اینفوساز انجام گرفت و با وجود تشکیل پرونده در یکی از شعبات قضایی و پیگیری های رسانه ها، ارشیا اینفوی از سرنوشت آن در دست نیست.

بازداشت ۳ نفر دیگر در شرکت آب ناحیه ای اردبیل هم یکی دیگر از پرونده هایی بود که نیمه نخست اسفندماه گذشته توسط دادستان اردبیل اعلام عمومی انجام گرفت و نیازمند هشدار رسانی از فرایند پرونده هست.

نیمه دوم اسفندماه ۹۶ هم دستگیری ۱۲ مدیر و کارمند سازمان جهادکشاورزی هستان اردبیل در صدر اخبار بود که افکار عمومی انتظار دارد درباره این پرونده هشدارات تکمیلی از رسیدگی و احتمالاً تبرئه یا کیفرخوهست و فرایند رسیدگی در دادگاه ارائه شود.

نانقل کرد پیدهست که رسانه ای کـــردن برخی پرونده های قضایی در خصوص اشخاص حقیقی و حقوقی از قبیل دستگاههای اداری و دولتی که در اختیار مقام قضایی هست هر تعداد اقدامی ارزشمند و در رهستای وظیفه قانونی دستگاه قضایی می باانجام گرفت اما به نظر می رسد باید این حق را درباره متهمین محفوظ بدانیم که عدم هشدار رسانی از سرنوشت چنین پرونده هایی نه تنها وجهه و اعتبار اشخاص حقیقی و حقوقی را در افکار عمومی دچار خدشه می کند بلکه موجب می شود تا در این صورت آقام دیگر به چنین اخباری حساسیت نشان نداده  و بی توجه باشند!

به نقل ارشیا اینفو اردبیل، هر تعداد یکی از دلایل طولانی انجام گرفتن رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی، تعداد زیاد آن و کمبود نیروی انسانی اعلام انجام گرفته هست اما گمان نمی رود که این قاعده در خصوص پرونده هایی باانجام گرفت که بنا به تشخیص مقام قضایی، آقام از ابتدا در جریان کشف آن قرار گرفته و افکار عمومی از نتایج آن مطلع نمی شود.

نانقل کرد پیدهست که رسانه ای انجام گرفتن برخی پرونده های قضایی به دلیل محدودیت های شرعی و قانونی ممکن نیست اما تایمی پرونده ای در افکار عمومی مطرح انجام گرفت باید این حق را به آقام بدهیم که از مسئولان قضایی سرانجام آن را مطالبه کنند.   

تحریریه ارشیا اینفو اردبیل

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما