• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

713413 932 اعلام آمادگی آلمان برای گسترش همکاری بانکی با ایـــران

ولفگانگ شوبله، وزیر دارایی آلمان در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایـــران گفت، آلمان آمادگی خود را برای همکاری های بانکی با ایـــران و تامین منابع مالی برای پروژه های اقتصادی این کشور اعلام می کند.

به نقل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، شوبله افزود، برلین متعهد به اجرای توافق هسته ای با ایـــران اســت. وی همچنین به ظریف گفت، بانک های آلمانی تلاش کرده اند تا راه هایی برای همکاری های نزدیک تر با همتایان ایـــرانی شان بیابند.

آمارهای رسمی منتشر شده در ســال گذشته نشان داد که ارزش مبادلات تجاری بین دو کشور حدود ۳ میلیارد یورو بوده، اما مقامات دو کشور ابراز امیدواری کرده اند که این رقم در آینده نزدیک افزایش یابد.

توافق هسته ای که ایـــران با آلمان و ۵ عضو دائم شورای امنیت به امضا رسانده، موجب لغو برخی تحریم های اقتصادی علیه ایـــران شده اســت. اما شرکت های خارجی می گویند، دردسرات بانکی به دلیل پابرجا ماندن تحریم های دولت آمریکا همچنان مانع از گسترش تجارت با ایـــران می شود.

در اکتبر گذشته، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایـــران اعلام کرد که کشورش به دنبال امکان اســتفاده از تسهیلات موسسات مالی آلمانی برای پیشبرد معاملات خرید هواپیما از شرکت هایی نظیر بوئینگ و ایرباس اســت.

ایـــران بعدا موافقتنامه هایی را با بوئینگ و ایرباس برای خرید ده ها فرونده هواپیما نهایی کرد. اینکه آیا بانک های آلمانی این خریدها را تسهیل کرده اند یا نه هنوز مورد تایید قرار نگرفـــــته اما با توجه به سخنان آخوندی این احتمال بالاســت که بانک های آلمانی در این زمینه با ایـــران همکاری کرده باشند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اعلام آمادگی آلمان برای گسترش همکاری بانکی با ایـــران اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما