• تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

1306074 738 تحریم های روسیه علیه 28 کشور اروپایی

خبرگزاری ایرنا: دولت روسیه روز چهارشنبه تمدید تحریم های این کشور علیه اتحادیه اروپا را برای ۱۸ ماه دیگر ابلاغ کرد که در چارچوب پاسخ متقابل به اقدام های سه ســاله ضدروسی ۲۸ عضو این اتحادیه اســت.

دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه با امضای بخشنامه ای، تمدید قطعی ۱۸ ماهه تحریم های این کشور علیه اتحادیه اروپا را برای اجرا ابلاغ کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هفته گذشته دستور تمدید تحریم ها علیه اتحادیه اروپا تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ (آخرین روز ســال میلادی آینده) را صادر کرده بود.

این اقدام در پی تمدید تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه انجام گرفـــــت.

مدودیف در باره تمدید تحریم ها علیه اتحادیه اروپا اعلام کرد: تدابیر متقابل پاسخی برای دفاع از منافع ملی و حمایت از بخش های اقتصادی روسیه اســت.

وی افزود: دولت روسیه مجبور به انجام چنین اقدامی اســت تا از منافع ملی دفاع و از بخش های حیاتی اقتصادی حمایت کند، زیرا با اعمال تدابیر متقابل از بخش کشاورزی پشتیبانی می کنیم.

نخست وزیر روسیه گفت: کشاورزان روس بارها تمدید این گونه تدابیر (تحریم ها) در مورد کشورهای غربی و تعیین دورنمای فعالیت آنها را در این بخش خواســتار شده اند.

بروکسل ماه جولای ۲۰۱۴ در پی جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و پیوستن به روسیه با طرح اتهام حمایت مسکو از جدایی طلبان در شرق اوکراین، تحریم های ضد روسی اجرا کرد در حالیکه مسکو ادعای مطرح شده را رد کرده اســت.

شرکت های اروپایی از سرمایه گذاری در صنایع دفاعی و انرژی روسیه و داد و ستد منع شده اند، ضمن اینکه مناسبات مالی مرتبط نیز به شدت محدود شده اســت.

همچنین بنا بر این تحریم ها، شرکت های اروپایی نمی توانند به پنج بانک دولتی روسیه به مدت بیش از ۳۰ روز وام بدهند یا از این بانک ها پول قرض کنند.

علاوه بر محدودیت های اعمال شده بر مبادلات تجاری با شرکت های اصلی انرژی، صادرات تجهیزات و فناوری مرتبط با انرژی به روسیه باید با موافقت دولت های عضو اتحادیه اروپا انجام شود.

روسیه نیز از ســال ۲۰۱۴ تحریم هایی را در عرصه محصولات کشاورزی در مورد کشورهای غربی و متحدان آنها اعمال کرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تحریم های روسیه علیه ۲۸ کشور اروپایی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما