• تاریخ : ۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

رابطه قطر و ترکیه پس از محاصره سیاسی و اقتصادی دولت دوحه از سوی عربستان سعودی ، امارات و بحرین رو به گرمی بیشتری گذاشته اســت.

دولت قطر ۴۵ شهروند ترک تبار ساکن این کشور را به ترکیه مسترد کرد.

به نقل توما به نقل از روزنامه “صباح ” ترکیه، دولت دوحه با سوار کردن ۴۵ شهروند ترک تبار ساکن قطر بر یک هواپیما آنها را به ترکیه مسترد کرده اســت.

اتهام این افراد ارتباط با گروه “فتح الله گولن” روحانی ترک تبار مخالف حکومت ترکیه اســت. گولن از ســال ۱۹۹۹ در ایالت پنسیلوانیا آمریکا اقامت دارد. 

حزب حاکم ترکیه فتح الله گولن را به رهبری کودتای نافرجام ســال گذشته در این کشور متهم کرده اســت. از زمان کودتای ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ تا حالا دهها هزار نفر از کارکنان نهادهای مختلف ترکیه به اتهام همکاری یا عضویت در شبکه حامی گولن از کار اخراج و یا دستگیر شده اند.

در میان ۴۵ شهروند ترک تبار اخراج شده از قطر “زکریا اوزشویک” و همسرش دریا اوزشویک هستند که از ســال ۲۰۱۲ در قطر اقامت داشتند. زکریا اوزشویک پس از رسیدن به فرودگاه اســتانبول تحت الحفظ به زندان منتقل شده اند.

رابطه قطر و ترکیه پس از محاصره سیاسی و اقتصادی دولت دوحه از سوی عربستان سعودی ، امارات و بحرین رو به گرمی بیشتری گذاشته اســت.

دولت ترکیه بر اساس توافق دوجانبه یک پایگاه نظامی در قطر ایجاد کرده و در این راســتا تا حالا اقدام به اعزام ۵ هزار نیروی نظامی به قطر کرده اســت.

کشورهای عربی محاضره کننده قطر تعطیلی پایگاه نظامی ترکیه را یکی از ۱۳ شرط خود برای لغو محاصره این کشور اعلام کرده اند. دولت قطر این شروط را غیر قابل قبول دانسته اســت.

712643 263 تحویل 45 شهروند ترکیه عضو شبکه گولن از سوی قطر به ترکیه

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تحویل ۴۵ شهروند ترکیه عضو شبکه گولن از سوی قطر به ترکیه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما