• تاریخ : ۱۶ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

پس از کش و قوس های فراوان دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا تصمیم خود مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را اعلام کـــرد. تصمیمی که مسلما در ساعات و روزهای فردا سرزمین های اشغالی و حتی خاورمیانه را دچار تغییرات حیاتیی خواهد کـــرد.

به نقل ارشیا اینفو، در همین زمینه، دقایقی قبل دونالد ترامپ، مدیر‌جمهور آمریکا از تصمیمش برای اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی ارشیا اینفو داد.

دونالد ترامپ در این نقل کردرانی گفت که ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به حتمیت می‌شناسد.

مدیر‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به عمل آورد.

 ترامپ، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کـــرد

 ترامپ اعلام کـــرد: چالش‌های قدیمی نیازمند رویکـــردهای جدید هستند. اعلانیه امروز درباره بیت‌المقدس، نشان‌دهنده رویکـــردی جدید درباره درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطینی‌ها هستند. من به این نتیجه رسیده‌ام که بیت‌المقدس را پایتخت اسرائیل اعلام کنم.

ترامپ تصریح کـــرد که مایک پنس، معاون مدیر‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه سفر خواهد کـــرد.

مدیر جمهور آمریکا اضافه کـــرد: زماني که من به ريهست جمهوري رسيدم، قول داده بودم که به چالش هاي جهاني با چشمي باز و تفکري بسيار جديد نگاه کنم. نمي توانيم با همان ديدگاه هاي ناکام گذشته مشکلات را حل و همان راهبردهاي شکست خورده گذشته را تکرار کنيم. همه چالش ها نيازمند رويکـــردي جديد هستند.

ترامپ گفت: «اسرائیل یک کشور دارای حق حاکمیت هست و همانند پایانی کشورهای دارای حق حاکمیت حق این را دارد که پایتختش را انتخاب کند.»

 ترامپ همچنین دستور اجرایی برای به حتمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را امضا کـــرد.

ترامپ، قدس را پایتخت رژیم اسرائیل اعلام کـــرد

 

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما