• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

1295370 893 تلگرام ابزار کار تروریست ها در سن پترزبورگ

خبرگزاری ایرنا: روسیه اعلام کرد که سامانه پیام رسان تلگرام راه ارتباطی تروریست ها برای اجرای عملیات انتحاری فروردین ماه ســال جاری بوده که ۱۵ قربانی و حدود ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

سازمان امنیت فدرال روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای که در سایت اینترنتی خود منتشر کرده، نوشته اســت: در جریان تحقیقات پیرامون حادثه تروریستی سوم آوریل در یکی از ایستگاههای مترو در سن پترزبورگ اطلاعات موثقی کسب کرده که نشان می دهد، تروریست انتحاری، همدست ها و هماهنگ کنندگان خارجی در همه مراحل سازماندهی و مقدمات حمله تروریستی از سامانه تلگرام اســتفاده کرده اند.

در ادامه بیانیه آمده اســت: سازمان امنیت فدرال روسیه در جریان اقدامات عملیاتی برای یافتن کانون های تروریستی به این نتیجه رسید که سازمان ها و اعضای آنها از سامانه های پیام رسان اینترنتی برای ارتباط پنهان با هماهنگ کنندگان خارجی بهره می گیرند.

بنا به این گزارش، همچنین اعضای سازمان های تروریستی در روسیه بیش از همه از سامانه پیام رسان اینترنتی تلگرام اســتفاده می کنند که به تروریست ها امکان می دهد، پنهانی و در شرایط عالی سری تبادل اطلاعات کنند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه نیز امروز اعلام کرد که در صورت خودداری تلگرام از همکاری با دولت و ارائه امکان نظارت بر کاربران، ممکن اســت در این کشور فیلتر شود.

تقریبا سه ماه پیش در یکی از واگن‌های مترو در شهر سن‌پترزبورگ روسیه بسته ای منفجر شد که در نهایت به قیمت جان ۱۵ نفر تمام شد و همه مسئولیت این بمب‌گذاری را نیز گردان موسوم به امام شامیل به عهده گرفـــــت که تقریبا گمنام و در منطقه قفقاز و چچن فعال اســت و احتمال می‌رود با القاعده مرتبط باشد.

همزمان طراح و مدیر سامانه ارتباط اینترنتی موبایلی تلگرام امروز شرایط سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه برای ادامه دسترسی کاربران روس به این سامانه را رد کرد.

پاول دوروف اعلام کرد: شرایط سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه برای دسترسی به اطلاعات کاربران تلگرام با قانون اساسی این کشور مغایرت دارد.

وی در شبکه اجتماعی وکنتاکته نوشت: درخواســت سازمان نظارت بر ارتباطات، اطلاع رسانی و رسانه های روسیه از تلگرام نه فقط با ماده ۲۳ قانون اساسی این کشور مغایرت دارد، بلکه ناآگاهی از شیوه کشف رمز کاربران را نشان می دهد.

وی افزود: تبادل اطلاعات سری در تلگرام به گونه ای اســت که مالکان این سامانه ارتباط اینترنتی، به رمز حساب های کاربران آن دسترسی ندارند.

طراح تلگرام خاطرنشان کرد: فیلتر کردن تلگرام، کار تروریست ها و قاچاقچیان مواد مخدر را دشوار نمی کند، زیرا آنها می توانند از دهها سامانه ارتباطی دیگر اســتفاده کنند.

پاول دوروف شهروند روسیه که خارج از این کشور اقامت دارد، ســال ۲۰۱۳ شبکه اجتماعی تلگرام را طراحی و راه اندازی کرد و برپایه گزارش ها در زمان کنونی نیز شمار کاربران آن به بیش از ۱۰۰ میلیون نفر رسیده اســت.

براساس گزارش های انتشار یافته، تلگرام که ارتباط فیزیکی و حقوقی با روسیه ندارد و مقر آن در برلین آلمان اســت.

چندی پیش نیز گزارش شده بود که سازمان مسئول ارتباطات در روسیه از شبکه اجتماعی تلگرام خواســته اطلاعات لازم را ارائه دهد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تلگرام ابزار کار تروریست ها در سن پترزبورگ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما