• تاریخ : ۲۷ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

به نقل ارشیا اینفو کـــردستان، «خدایا به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان»، جمله‌ای بود که حجت‌الاسلام روحانی ۱۲ آقااد ۹۲ در مراسم تنفیذ حکم ریهست جمهوری بر زبان آورد و صاحب‌نظران آن را مانیفست دولت او می‌دانند.

مدیر جمهور در ۱۹ منطقهیور ۹۲ هم در همایش ائمه جمعه گفت: «زیادی از سؤالات، اشکالات، ایرادها و نقدها، گاهی ممکن هست که ظاهر آن ظاهر زیبایی نباانجام گرفت و حتی گاهی هستماع آن برای ما کمی دشوار باانجام گرفت، اما جوانی که دارای سؤال و اشکال هست نه در حوزه‌ علمیه رانجام گرفت و نمو کـــرده و نه گوش و چشمش بر روی سؤال‌ها، نقدها و مسائل مختلفی که در جهان مطرح هست بسته هست، بنابراین باید این سؤالات و اشکالات را با حسن نیت مطرح کنیم و با آن برخورد کنیم».

این نقل کردان نیازی به تفسیر ندارد؛ تکلیف کارگزاران دولت روحانی هم با این نقل کردان، علی‌القاعده تکمیلاً روشن هست؛ در دولت یازدهم گوش شنوایی در کـــردستان برای این دست اظهارات «روحانی» پیدا نانجام گرفت؛ در دولت دوازدهم هم حکایت دولتآقاان و امنای قلم شنیدنی‌تر انجام گرفته هست. بخوانید.

هستاندار دولت دوازدهم در کـــردستان لحظاتی پس از گرفتن رأی اعتماد از هیئت دولت در مصاحبه با ارشیا اینفو کـــردستان اظهار کـــرد: «اعتقاد دارم رسانه‌ای که به دنبال انتقاد ساخانومده باانجام گرفت بهترین ابزار در دسترس یک مدیر برای رصد مشکلات جامعه هست»؛ «به دنبال برقراری یک رابطه زیاد نیکو با رسانه‌ها خواهم بود».

«حسین خوش‌اقبال» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی هستاندار کـــردستان و مدیر شورای هشدار رسانی هستان هم در مراسم معارفه‌اش اظهار کـــرد: «در دنیای امروز که دنیای ارتباطات و هشدارات هست دانستن را حق آقام می‌دانم و پاسخ‌گویی به مطالبات برحق آقام را جزء وظایف مسئولین دانسته و باید در این حوزه به آن جامه عمل بپوشانیم».

هستاندار کـــردستان، اخیراً با اصحاب رسانه نشست هم‌اندیشی برگزار کـــرد و در آن جلسه هم، علاوه بر «مرادنیا»، «فیروزی» و «نصراللهی‌زاده» که از مدیران ارانجام گرفت دولت در هستان هستند هم، نقل کرد از «تحبیب دولتآقاان و صاحبان قلم» به میان آوردند.

همه آنچه آمد، در عالم واقعیت این هستان تاکنون روی نداده هست؛ به ارشیا اینفونگار اهانت می‌شود و پس از آنکه هستاندار در جلسه با ارشیا اینفونگاران به صآسوده اعلام می‌کند «همین‌جا به مدیران کـــردستان اعلام می‌کنم که آستانه تحمل‌شان را در رفتار با اصحاب رسانه باید بالا ببرند و خودشان را ابداًح کنند» مدیر زیرمجموعه همین هستاندار در کمال تعجب، طلبکارانه برای بستن دهان منتقد خیز برمی‌دارد!

عجیب واقعه‌ای و غریب حادثه‌ای

انا اصطبرت قتیلا و قاتلی شاکی

 

تقریباً همه مدیران ارانجام گرفت هستان در دولت دوازدهم، از هستاندار و معاونانش گرفته تا مدیر سازمان مدیریت و پلن‌ریزی کـــردستان وعده داده‌اند رویکـــرد مجموعه دولت در این هستان در قبال رسانه منتقد تغییر کند و در قبال این وعده، قول تعامل گرفته‌اند؛ اما واقعیت را نمی‌شود نادیده گرفت؛ برخی مدیران میانی در راهی غیر آنچه مدیران ارانجام گرفت وعده داده‌اند در حرکت‌اند! نشانه‌های اپایان ماه عسل دولت با اصحاب رسانه کـــردستان، همانانی که قلم‌فروشی نمی‌کنند و به شرافت آنچه می‌نویسند ایمان دارند، با کمال تأسف، در حال نمایان انجام گرفتن هست! «ناگهان چقدر زود دیر می‌شود»!

 

قرار بود با دولت تعامل کنیم؛ قرار نبود نپرسیم در هستان چه ارشیا اینفو هست؛ قرار بود به مدیران ارانجام گرفت هستان فرصت دهیم پلن‌هایشان را پیاده کنند؛ قرار نبود دردهای آقام را نادیده بگیریم و بالاخره قرار بود ارباب مناصب، از قدرت اجرایی، در جهت منکوب کـــردن رسانه سوء‌هستفاده نکنند!

 

باور ما این هست که تقبیح رفتار غیرمدنی یک مدیر، افترا نیست؛ روایت رفتار خارج از عرف یک مدیر، نشر اکاذیب نیست؛ طرح سؤال‌های آقام در یک رسانه درباره عملکـــرد یک دستگاه تشویش اذهان عمومی نیست؛ نقد کـــردن، دشمنی نیست؛ ناامید کـــردن آقام نیست؛ نقد کـــردن، رواج خردورزی هست؛ تمرین بالا بردن آستانه تحمل هست.

 

سؤالات‌مان هنوز بی‌پاسخ هست، نمی‌بینید تنِ جامعه، زخمیِ دست مدیران نالایق هست؟ آنچه تاکنون انجام انجام گرفته سهل هست، اگر از آسمان سنگ هم ببارد از ایستادن پای حقیقت کوتاه نمی‌آییم؛ پرسش‌ها سر جای‌شان هستند و ما همچنان به دنبال پاسخ!

 

دست از طلب ندارم تا کام من برآید

یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما