• تاریخ : ۵ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

در کنار همه ی جنبه های مثبت این قضیه، سرازیر انجام گرفتن گردشگر به برخی مکان های مشهور برای کشورهای مقصد مشکل ایجاد کـــرده و برخی منطقهها توان پذیرایی از این حجم توریست را ندارند. همین امر منجر به تخریب گردشگری و مخدوش انجام گرفتن زیبایی آن گردیده هست. از جمله این جاذبه های گردشگری آسیب دیده از سوی گردشگران که…

جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردنداختصاصی «ارشیا اینفو با تو»؛ با گسترش وسایل ارتباط جمعی راهنمای تکمیلی برای انتخاب جاذبه های گردشگری مختلف و متنوع برای ما به وجود آمده هست، به خصوص اینستاگرام هشدارات و تصویر ها مختلفی را از مکان های گردشگری مشهور برای ما فراهم می کند و باعث رونق بازار گردشگری می شود. منطقهتی که جاذبه های گردشگری مختلف از طریق اینستاگرام و سایر ابزارها فراهم آورده اند، منجر به شکوفایی اقتصاد بومی و هجوم سیل گردشگران به مکان هایی می گردد که پیشتر مورد توجه نبوده هست.

 

جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند 

در کنار همه ی جنبه های مثبت این قضیه، سرازیر انجام گرفتن گردشگر به برخی مکان های مشهور برای کشورهای مقصد مشکل ایجاد کـــرده و برخی منطقهها توان پذیرایی از این حجم توریست را ندارند. همین امر منجر به تخریب گردشگری و مخدوش انجام گرفتن زیبایی آن گردیده هست.

 

 جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند

 

از جمله این جاذبه های گردشگری آسیب دیده از سوی گردشگران که سایت “بیزینس اینسایدر” منتشر کـــرده می توان به موارد زیر اشاره کـــرد:

 

آیسلند:

 

 جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند

این جزیره ی شمالی با تعداد زیاد از گردشگرانی مواجه هست که به سوی این جزیره رهسپارند. شاید یکی از حیاتیترین دلایل محبوبیت آیسلند، فیلمبرداری سریال “تاج و تخت” در آنجا باانجام گرفت. مسافران تمایل زیادی برای تصویر گرفتن از مناظر طبیعی جزیره دارند. پروازهای نسبتا ارزان قیمت به آیسلند، به محبوبیت این جزیره افزوده هست. بنا به نقل دفتر گردشگری آیسلند، تعداد گردشگران آیسلند از ۵۶۶ هزار نفر در سال به یک میلیون نفر در بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ رسیده هست. تعداد گردشگران آمریکایی از تعداد ساکنان محلی و بومی هم افزایش هست. ساکنان آیسلند از تخریب زیرساخت ها و از بین رفتن اکولوژی آیسلند گله مند هستند و از این که چنین بی نظمی را در جاذبه های طبیعی آیسلند می بینند دل خوشی از گردشگران ندارند.

کوبا:

 

جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند 
 
بنا به نقل سازمان گردشگری کوبا، در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۴ میلیون سفر توریستی به کوبا ثبت انجام گرفته هست. از پیامدهای این افزایش توریستی افزایش تقاضا برای خرید موادغذایی از سوی هتل ها و رستوران ها بوده و منجر به افزایش قیمت آن در بازار محلی کوبا گردیده هست.

نیوزیلند:

 

 جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند
 
نیوزیلند جایی شبیه به آیسلند هست. طبیعت سحرانگیز نیوزیلند، کوه های سر به فلک کشیده، و دشت های سرسبز آن سبب انجام گرفته تا زیادی از آقام دنیا به این ناحیه ی شگفت انگیز سفر کنند. سالانه ۹.۷ میلیارد دلار از گردشگری عاید اقتصاد نیوزیلند می شود و ۷.۵ درصد نیروی کار این ناحیه در صنعت گردشگری مشغول به کار هستند. نیوزیلندی ها از آسیب هایی که گردشگران به محیط زیست وارد کـــرده اند، از تخریب زیرساخت ها و تراکم زباله ی گردشگران شکایت دارند. مشکلات مربوط به اجاره کـــردن هتل، عدم وجود سرویس های بهداشتی و خدمات عمومی کافی از جمله مشکلاتی هست که افزایش تعداد گردشگران با خود به همراه داشته هست.

تولوم، مکزیک

 

جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند 
 
تولوم با سواحل سفیدرنگ، پاکیزه و زیبای خود به منطقهت رسیده هست. آقام تولوم از آلودگی سواحل این ناحیه و کثیف بودن هتل های محلی و ورود فاضلاب به داخل رودخانه ها ناراضی هستند.

ماچو پیچو

 

 جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند

روزانه در حدود ۳۵۰۰ گردشگر از ماچوپیچو دیدن می کنند. در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱.۳ میاسون نفر از ماچوپیچو دیدن کـــردند. این حجم انبوه از جمعیت منجر به تخریب آثار بهستانی در ماچوپیچو انجام گرفته، به طوریکه دولت پرو قصد دارد در یک نقشه ی زمانی از سال ۲۰۱۹ گردشگران را موظف به حرکت در یک راه و زمان مشخص کند و محدودیت هایی را برای آنان اعمال نماید.

سانتورینی، یونان

 

 جاذبه های گردشگری که توریست ها تخریب کـــردند


سانتورینی با خانه های سفیدرنگ خود محبوبیت زیادی کسب کـــرده هست. در سال ۲۰۱۵ روزانه ۱۰ هزار توریست به سانتورینی سفر می کـــردند که بنا به قانونی که یونانی ها اعمال کـــردند این عدد به روزانه ۸ هزار نفر کاهش یافت، زیرا گردشگران آسیب های جدی به محیط طبیعی و مسکونی سانتورینی وارد کـــرده بودند.

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما