• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

324101 645 خوراکی های مردانه را بشناسید

شکلات تلخ، یکی از خوراکی‌هایی اســت که جریان خون را تقویت می‌کند. فلاونول‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند سطح کلسترول بد خون را کاهش بدهند، نقش موثری در تقویت گردش خون ایفا کنند و فشار خون را هم در وضعیت عادی نگه دارند.

به نقل وب‌سایت سلامتیسم، دکتر لزلی بونچی (متخصص تغذیه در Pittsburgh Steelers) می‌گوید که گوشت قرمز بدون چربی، یکی از بهترین مواد غذایی برای سلامت مردان اســت. با این‌حال، اســتیک‌های چرب همراه با سیب‌زمینی سرخ‌کرده نمی‌توانند گزینه مناسبی برای مردان باشند.
 
تکه‌های بدون چربی گوشت گوسفند یا گوســاله،‌ سرشار از پروتئین هستند و فقط کمی بیشتر از سینه مرغ چربی دارند. گوشت قرمز،‌ منبع خوبی هم برای دریافت یکی از اسیدهای آمینه حیاتی به‌نام لوسئین اســت که در عضله‌سازی به بدن کمک می‌کند. در ادامه با دیگر خوراکی‌های مناسب و مفید برای جناب جنابان آشنا می‌شویم.

گیلاس و آلبالو:  یکی از بهترین گزینه‌ها برای تسکین درد عضله‌ها، آب آلبالو و گیلاس اســت.
 
دکتر بونچی می‌گوید که مردان در زمان ورزش باید همیشه از گیلاس یا آلبالو اســتفاده کنند. رنگدانه‌های موجود در گیلاس و آلبالو، اثرات ضدالتهابی بعضی از داروها را شبیه‌سازی می‌کنند و عوارض جانبی هم ندارند.
 
شکلات تلخ: شکلات تلخ، یکی از خوراکی‌هایی اســت که جریان خون را تقویت می‌کند. فلاونول‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند سطح کلسترول بد خون را کاهش بدهند، نقش موثری در تقویت گردش خون ایفا کنند و فشار خون را هم در وضعیت عادی نگه دارند.
 
مردانی که جریان خون ضعیفی دارند، ‌بیشتر به اختلال نعوظ مبتلا می‌شوند. بنابراین، مصرف شکلات تلخ می‌تواند از این منظر هم برای مردان مفید باشد.
 
آووکادو:
آووکادو، میوه‌ خاصی اســت که چربی زیادی دارد،‌ اما چربی از نوع خوب آن. چربی‌های غیراشباع تک‌زنجیره‌ای موجود در آووکادو، یکی از بهترین ترکیبات برای پایین آوردن کلسترول تام خون و کلسترول بد خون (LDL) هستند. روغن زیتون و مغزهای خام نیز چربی‌های مفید را به بدن می‌رسانند.
 
ماهی‌های چرب: ماهی‌های چرب مانند ســالمون، ساردین و قزل‌آلا، منبع عالی‌ای برای دریافت چربی‌های ســالم محسوب می‌شوند.
 
اسیدهای چرب امگا-۳ که به مقدار زیادی در این ماهی‌ها وجود دارند،‌ از بدن در مقابل ابتلا به بیماری‌های قلبی محافظت می‌کنند. مصرف ماهی به اندازه ۲ بار در هفته می‌تواند شانس مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی را کاهش بدهد.
 
زنجبیل:  تکه‌های این گیاه تُند و جذاب،‌ معمولا در غذاهایی مانند سوشی یا در انواع غذاهای آسیایی به کار می‌روند. زنجبیل می‌تواند التهاب را در سطح بدن کاهش بدهد و در شرایط اســترس‌زا و سخت به کمک ما بیاید. محققان می‌گویند که مصرف زنجبیل به‌طور منظم می‌تواند درد ناشی از آسیب‌های عضلانی را کاهش بدهد.
 
ماســت و شیر:  ماســت و شیر هم منبع خوبی برای دریافت لوسئین هستند که نقش حیاتیی در عضله‌سازی برای بدن ایفا می‌کند. دکتر بونچی به مردان توصیه می‌کنند که همواره از ماســت یونانی اســتفاده کنند. این ماســت‌ها سرشار از پروتئین، پتاسیم و باکتری‌های مفید هستند که سلامت روده را حفظ می‌کنند.
 
موز:  موز، بیشتر از هر چیزی به خاطر پتاسیم زیادش مورد توجه متخصصان قرار می‌گیرد. دریافت پتاسیم هم برای انقباض عضله‌ها و هم برای سلامت اســتخوانی مردان ضروری اســت. علاوه بر این، پتاسیم به تنظیم فشار خون هم کمک می‌کند. دریافت پتاسیم به‌اندازه کافی و کاهش مصرف سدیم، فشار خون را به سطح مطلوب می‌رساند.
 
پسته: پسته، یکی از بهترین مغزهای خام اســت که پروتئین، فیبر و زینک دارد، و جایگزین ســالمی برای خوراکی‌های مضر و ناســالم محسوب می‌شود. پسته حاوی اســترول‌های گیاهی اســت که می‌توانند سطح کلسترول خون را تنظیم کنند. باز کردن پوسته پسته و خوردن آن، شما را از خوراکی‌های ناســالم دور نگه می‌دارد و نمی‌گذارد که کالری اضافی دریافت کنید.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته خوراکی های مردانه را بشناسید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما