• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

زیادی از آقاان شاغل پس از صرف ناهار و در زمان بعد از ظهر دچار احساس افسردگی، خستگی و کسالت می‌شوند، بازده کاری آن‌ها افت پیدا کـــرده و اغلب دچار بی‌انگیزگی متایم و خواب آلودگی می‌شوند. کارشناسان امیدوار هستند از این یافته‌ها برای کمک به درمان افراد مبتلا به مشکلات خواب و افسردگی هستفاده کنند.

 در چه ساعاتی از روز مغز جناب آقاان فعال هست

 

در چه ساعاتی از روز مغز جناب آقاان فعال هست  به نقل «ارشیا اینفو باتو»؛ بر پایه جدیدترین پژوهش‌ها مغز جناب آقاان درساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر زیاد فعال هست؛ اما حدود ساعت ۲ بعدازظهر با افت انجام گرفتیدی مواجه می‌شود.

کارشناسان امیدوار هستند از این یافته‌ها برای کمک به درمان افراد مبتلا به مشکلات خواب و افسردگی هستفاده کنند.

زیادی از آقاان شاغل پس از صرف ناهار و در زمان بعد از ظهر دچار احساس افسردگی،
خستگی و کسالت می‌شوند، بازده کاری آن‌ها افت پیدا کـــرده و اغلب دچار بی‌انگیزگی متایم و خواب آلودگی می‌شوند.

کارشناسان در این تحقیق با بررسی اسکن مغزی داوطلبان آقا در ساعت‌های مختلف روز دریافتند فعالیت ناحیه پوتامن مغزی که با بخش پاداش دهی در ارتباط هست در ساعات بعد از ظهر افت عملکـــردی پیدا می‌کند.

بر این اساس کارشناسان به جناب آقاان توصیه می‌کنند برای جلوگیری از افت توان جسمی و عملکـــرد ذهنی در ساعات بعداز ظهر،در وعده غذایی ناهار مواد غذایی تازه و سالم حاوی میوه و سبزیجات، پروتئین کم چرب، لبنیات، حبوبات و غلات مصرف کنند.

در چه ساعاتی از روز مغز جناب آقاان فعال هست 

فعالیت مغز جناب آقاان

همچنین بعد از یک الی دو ساعت از مصرف ناهار از نوشیدنی‌هایی، چون چای یا قهوه هستفاده کنند
که باعث افزایش تمرکز ذهنی آن‌ها می‌شود. خوردن شکلات تلخ و دانه‌های آجیل نیز می‌تواند
سبب رفع احساس خستگی و کسالت شود و در نهایت جویدن آدامس بدون شکر برای مدت زمان ۱۵ دقیقه سبب رفع حالت خواب آلودگی در افراد می‌شود.

از جمله دیگر راهکار‌های برطرف کـــردن احساس خواب آلودگی در جناب آقاان در ساعات بعد ازظهر قدم زدن با فاصله نیم ساعت از صرف غذا به مدت یک ربع هست، همچنین انجام ورزش‌های کششی و هوازی ساده نیز می‌تواند باعث بهبود گردش خون و جلوگیری از خواب آلودگی شود.

قرار دادن گل و گیاهان معطر از جمله سبزی رزماری در محل کار و هستشمام رایحه آن می‌تواند باعث افزایش قدرت عملکـــرد ذهنی شود، رز ماری مانند یک داروی مکمل از بروز مشکلاتی، چون آلزایمر و افت توان حافظه نیز در افراد جلوگیری می‌کند.

با انجام این راهکار‌ها جناب آقاان می‌توانند در پایان طول ساعات روز از توانایی بالای ذهنی خود در انجام کار‌ها هستفاده کنند.
نیک صالحی

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما