• تاریخ : ۲۹ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : اینستا

به گرازش از آسوشیتدپرس، شب گذشته (دوشنبه) بوندس‌لیگای آلمان یکی از خاطره انگیزترین شب‌های تاریخش را تجربه کـــرد، شبی که در آن برای نخستین بار در تاریخ فوتبال بین دو نیمه یک مسابقه فوتبال گلی به ثمر رسید!

ماجرا در گیم تیم‌های فوتبال ماینس رده شانزدهمی و رقیبش در پایین جدول فرایبورگ رده پانزدهمی بود که برای فرار از ناحیه سقوط با هم می‌جنگیدند.

گیم در نیمه نخست بدون گل پایان انجام گرفت که داور در سوت خود دمید و گیمکنان و مربیان‌شان به رختکن‌ها رفتند، اما هنوز خیلی از خروج آن‌ها از زمین گیم نگذشته که داور مسابقه گیدو وینکمان مجدد در سوت خود دمید و خیلی‌ها را متعجب کـــرد. سوت او نه برای اعلام آغاز نیمه دوم بلکه برای برگرداندن گیمکنان به زمین برای ادامه دادن به نیمه نخست گیم بود.

دهستان نخستین گل جنجالی تاریخ فوتبال +تصویر

از قرار معلوم کمک داور ویدئویی تشخیص داده بود که در تایم‌های تلف انجام گرفته نیمه نخست، در صحنه‌ای از گیم در محوطه ۶ قدم تیم فرایبورگ، یکی از گیمکنان این تیم به شیوه‌ای ماهرانه خطای هند انجام داده که از دید داور پنهان مانده هست و این موضوع از طریق ارتباط بیسیم به او هشدار داده انجام گرفته بود. به این ترتیب داور هم پس از آنکه صحنه در کنار زمین بازبینی کـــرد، دستور داد گیمکنان به زمین برگردند تا پنالتی که حق ماینس بود زده شود و این آغاز دهستان بود.

تصمیم وینکمان اعتراض گیمکنان تیم میهمان را به همراه داشت. الکساندر شوولوف، دروازه‌بان فرایبورگ می‌گوید: «خیلی عجیب و غریب بود».

کریستین هستریخ، سرمربی فرایبورگ تا آنجا ناراضی بود که در ابتدا مانع بازگشت تیمش به میدان انجام گرفت. نقل کرد می‌شود که او به گیمکنان سردرگم خود نقل کرد «ما به زمین گیم برنمی‌گردیم» و آن‌ها را به سمت رختکن هدایت کـــرده هست. برخی از آن‌ها هم تلویزیون‌ها را نگاه می‌کـــردند تا بفهمند که دقیقاً چه اتفاقی افتاده بود.

یوخن سایر، مدیر ورزشی باشگاه فرایبورگ نیز بین دو نیمه درباره این ماجرا به شبکه یورواسپورت گفت: تایمی سوت زده انجام گرفت فکر می‌کـــردیم که تایمی سوت پایان نیمه زده می‌شود، یعنی ۴۵ دقیقه نخست پایان انجام گرفته هست. این بار، اما اینگونه نبود و ما باید این اتفاق را با برخلاف میل‌مان بپذیریم. هرچه می‌گذرد اوضاع دارد، عجیب‌تر می‌شود.

دهستان نخستین گل جنجالی تاریخ فوتبال +تصویر

جنجال‌های گیم شب گذشته فرایبورگ و ماینس فقط به این ماجرا محدود نانجام گرفت. در ابتدای نیمه دوم گیمکنان یک بلاتکلیفی دیگر را تجربه کـــردند و آن زمانی بود که گروه زیادی از مأموران امنیتی وارد زمین مسابقه انجام گرفتند تا صد‌ها رول دستمال توالتی که به نشانه اعتراض، توسط هواداران ماینس به داخل زمین پرتاب انجام گرفته بود را جمع‌آوری کنند. اعتراض آن‌ها به برگزاری گیم‌های بوندس‌لیگا در روز دوشنبه بود که این بار قرعه به نام آن‌ها افتاده بود. پس از آنکه پایان دستمال‌ها جمع‌آوری انجام گرفت، آغاز گیم یک بار دیگر به تعویق افتاد دلیل که یک گروه دیگر از هواداران که دستمال‌های شان را نگه داشته بودند، اقدام به پرتاب‌شان کـــردند و به این ترتیب نیمه دوم با چیزی در حدود ۱۰ دقیقه تأخیر آغاز انجام گرفت.

برگزاری گیم‌های بوندس‌لیگا در روز‌های دوشنبه برخلاف روال فصول گذشته، معترضان و مخالفان زیادی داشته هست که این جدیدترین مورد آن بود.

ارشیا اینفو

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما