• تاریخ : ۱۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

به نقل ارشیا اینفو پایتخت، “محمد پرورش” در این خصوص، گفت: این طرح بخشی از طرح رینگ آب‌رسانی منطقه پایتخت (پروژه قمر بنی‌هاشم) هست و شامل دو قسمت شرقی و غربی هست که قسمت شرقی آن با اجرای شش کیلیومتر خط انتقال و ساخت دو مخخانوم ذخیره، آب سد ماملو را برای ارتقای آب شرب جنوب شرق پایتخت به مناطق جنوب بزرگ‌راه بعثت و منطقهک‌های مسعودیه، افسریه، مسگرآباد، سلیمانیه و … منتقل می‌کند.

وي با بیان این‌که اعتبار انجام این طرح دو هزار میلیارد ریال بوده هست، ادامه داد: بخش غربی این طرح نیز آب تصفیه‌خانه دوم پایتخت را با یک خط انتقال به طول ۲۰ کیلومتر به مناطق جنوب غربی پایتخت می‌رساند.

پرورش خاطرنشان کـــرد: با اجرای این طرح علاوه بر تحقق ضرورت‌های پدافندی و اتصال سامانه‌های آب‌رسانی غرب و شرق پایتخت، زیاد از ۳,۵ میلیون نفر از ساکنان جنوب پایتخت از آب سطحی تصفیه‌انجام گرفته برخوردار می‌شوند.

به نقل کرد مدیرعامل آبفای هستان پایتخت در جریان افتتاح این طرح، ۲۷ پروژه آب و فاضلاب پایتخت با اعتباری افزون بر سه هزار میلیارد ریال در قالب حفر چاه، احداث خطوط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ، تله‌متری، بازسازی شبکه و توسعه خطوط لوله آب و فاضلاب و نصب انشعاب‌های فاضلاب نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما