• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

فرارو- انتشار عــکس دست بوسی حسام الدین آشنا از آیت الله احمد جنتی با واکنش های انتقادی روبه رو شده اســت. بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی و رسانه ها این اقدام مشاور رییس جمهور را حرکتی نامناسب دانسته اند. در این بین توضیحات آشنا نیز بر موج انتقادات اضافه کرد و نتوانست حرکت او را توجیه کند.

 325191 698 موج انتقاد از یک دست بوسی

به نقل فرارو، آشنا دوبار در این باره توضیح داد، او ابتدا در کانال تلگرامی خود نقل‌قولی از اظهارات حسن روحانی در ایام انتخابات در تبریز را بیان کرده و نوشت: «ما همه می توانیم با وحدت و اتحاد و همبستگی و آرامش، با کمک از رهبر عزیز و فرهیخته‌ای که من حاضرم برای برخی امور ده‌ها بار دست ایشان را ببوسم، مشکلات را حل کنیم.»

دقایقی بعد اما این توضیحات حذف شد و حسام‌الدین آشنا به توضیحی یک خطی بسنده کرد و نوشت: «می توان حرمت اســتادان را نگاه داشت ولی از مواضع خود کوتاه نیامد.»

به هر حال عــکس دست بوسی آشنا او را به یکی از چهرهای دو روز اخیر رسانه ها و فضای مجازی تبدیل کرد. در فضای مجازی طنزهای فراوانی درباره این اقدام تولید شد. انتقادات جدی زیادی هم ره مشاور روحانی صورت گرفـــــت.

اما امروز در روزنامه ها این روند ادامه داشت. روزنامه وقایع اتفاقیه در گزارشی با عنوان “«آشنا»، چشم اسفندیار رئیس‌جمهوری” نوشته اســت: «حسام‌الدین آشنا از آن دسته کسانی اســت که جامعه رأی جناب جناب روحانی را در نظر نمیگیرد. اظهارات نسنجیده‌اش پیش از انتخابات و بعد از آن هم موجب دلخوری طیف وسیعی از طرفداران رئیس‌جمهوری شد. بااین‌حال، آنها انتخاب روحانی را به رفـــــتارهای غیرمنتظره مشاورش ترجیح دادند و رأی ۲۴ میلیونی او، نشانگر بیتوجهی به آشناییهای پیشین بود.»

روزنامه آرمان نیز در گزارشی با عنوان “توجیه های نا‌آشنا” از توجیه های آشنا درباره عــکس منتشر شده انتقاد کرد و نوشت: «بسیاری معتقد هستند اگر آشنا بوسیدن دست آیت‌ا… جنتی را با هر دلیلی درست می‌دانسته، یا باید در برابر نقدها سکوت کند، یا به تشریح دلایل خود بپردازد، چراکه قرض گرفـــــتن جملات از رئیس‌جمهور برای هدفی متفاوت اقدام آشنا را بیش از قبل زیر سوال می‌برد.»

اما روزنامه شرق در گزارشی مفصل به روند زندگی و سیاســت ورزی حسام الدین آشنا پرداخته اســت. این روزنامه در کنار آن واکنش ها به عــکس جنجالی از آشنا را نیز پوشش داده اســت.

برخی از روزنامه ها همچون اعتماد و روزنامه های اصولگرا ماجرا را خیلی جدی ندیده اند.

 

با این حال سایت فردا نزدیک به محمد باقر قالیباف در این باره نوشت: “راز ماندگاری «دولت تکنوکرات»ها در «دست‌بوسی»هاســت. این دولت« تقابلش» در عین «اظهار ارادت» اســت. «انحرافش» در «ظاهر‌الصلاحی» اســت. فراموش نکنید هشدار آن بزرگ را که فرمود: جریانی وجود دارد که «صورت انقلاب» را بدون «سیرتش» می‌خواهد. انقلاب هست، محتوا ندارد. مثل همین دست‌بوسی بی‌ارادت. اگر می‌خواهید جامعه را آگاه کنید این «دست‌بوسی‌های اجتماعی» را مقابل «پشت کردن‌های سیاسی» قرار دهید و مقایسه کنید.”

چهره های سیاسی نیز از منتقدان اقدام آشنا بودند. محمد علی ابطحی در یادداشتی در اینستاگرام نوشت: «دست‌بوسی آیت‌الله جنتی را با منت گذاشتن بر مردم نباید توجیه کرد. این توجیه، اهانت بیشتری به آیت‌الله جنتی اســت که باید دستش را بوسید تا دردسرات مردم را حل کند. در این مورد یا باید معذرت خواســت یا باید گفت دوست داشتم و خوب کاری کردم. این توضیح جناب جناب آشنا درست نبود.»

الیاس نادران سیاســتمدار اصولگرا نیز در توئیتی در این باره نوشت: «برای ایجاد وحدت  هیچ کس در کشور انتظار دست بوسی و تعظیم ندارد،  توقع ما تلاش شبانه روزی برای حل دردسرات و مسائل معیشتی مردم اســت.»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته موج انتقاد از یک دست بوسی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما