• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : اینستا

به نقل ارشیا اینفونگار ارشیا اینفو کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت، سرگرد “روح الله شهگیم” گفت : مشتریان فروشگاه‌ها باید خود اقدام به وارد کـــردن رمز و مبلغ کالا در دستگاه POS کنند.  

وی افزود : مشتریان در هستفاده از دستگاه‌های POS معمولا وارد کـــردن شماره رمز و برداشت مبلغ را به عهده فروشنده می‌گذارند و این کار امکان کسر مبالغی زیاد از مبلغ کالای خریداری انجام گرفته را فراهم می‌آورد، روش صحیح هستفاده از دستگاه‌های POS این هست که رمز و مبلغ کالا باید توسط مشتری به دستگاه داده شود. 

هانجام گرفتار پلیس فتا نسبت به نحوه هستفاده مشتریان فروشگاه‌ها از دستگاه POS  

مدیر پلیس فتا اmستان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کـــرد : تحت این شرایط فروشنده نیز با نظارت صحت مبلغ داده انجام گرفته به دستگاه را تأیید کـــرده و با فشار دادن دکمه ثبت، انجام عملیات تأیید می‌شود.

 

این مقام انتظامی خاطر نشان کـــرد : پس از اپایان عملیات، دستگاه POS دو رسید را ارایه می‌دهد که یک رسید متعلق به خریدار و یک رسید متعلق به فروشنده هست.  

شهگیم خاطر نشان کـــرد : هنگامی که مشتری این رسید را امضاء می‌کند، حکم سند قانونی را دارد و پس از آن طرح ادعای قانونی مبنی سوء عملکـــرد در برداشت وجه با مشکل مواجه خواهد بود. 

 

سرگرد “روح الله شهگیم در ادامه گفت : بنابراین برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود رمز و مبلغ کالا باید توسط مشتری به دستگاه POS داده شود و فروشنده رقم ارائه انجام گرفته به دستگاه را مورد تایید قرار دهد.  

مدیر پلیس فتا هستان کهگیلویه و بویراحمد در پایان نکات زیر را در هستفاده از کارت بانکی در فروشگاهها را به منطقهوندان یاد آور انجام گرفت :  

– خودتان کارت بانکی را بر روی کارت خوان کشیده،رمز و مبلغ را وارد نمایید.

– هیچگاه رمز خود را در مکان‌های شلوغ بیان نکنید.  

– بهترین گزینه امنیتی تغییر دوره ای رمز کارت بانکی هست. 

 

– بر روی کارت بانکی هیچگاه رمز خود را یادداشت نکنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما