• تاریخ : ۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : تکست

مجله دیجی کالا – مجید نوردوست: سازمان TOP500 از ۲۴ ســال پیش تا این لحظه قوی‌ترین کامپیوترهای دنیا را رده بندی می‌کند. در تمام این ســال‌ها هم به جز ۱ بار کشور آمریکا همیشه در جایگاه اول قرار داشته اســت؛ اما با توجه به جدیدترین آماری که سازمان TOP500 منتشر کرده، آمریکا یک‌بار دیگر جایگاه کشوری که قوی‌ترین کامپیوتر دنیا را دارد، از دست داده اســت. حتی این کشور در رده سوم هم قرار نگرفـــــته  و شرایط بدتری دارد.

 1290493 646 چین در ساخت ابرکامپیوتر از آمریکا جلو زد

در لیست منتشر شده دو ابرکامپیوتر بسیار قدرتمند دنیا در کشور چین اســت و سومی هم در کشور سوئیس قرار دارد. در لیست قبلی کشور آمریکا قوی‌ترین ابرکامپیوتر دنیا را داشت. آمریکا قبلا هم در ســال ۱۹۹۶ جایی در جدول سه ابرکامپیوتر قدرتمند دنیا نداشت. در آن ســال کشور ژاپن توانسته بود جایگاه‌ اول تا سوم را به دست بیاورد. در گزارش سازمان TOP500 گفته شده که آمریکا در حال از دست دادن قدرت خودش در حوزه ابرکامپیوترها اســت.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که در لیست ۱۰ ابرکامپیوتر دنیا کشور آمریکا همچنان ۵ رده مختلف را به خودش اختصاص داده اســت؛ اما دیگر در جایگاه اول تا سوم قرار ندارد. همچنین در لیست ۵۰۰ ابر کامپیوتر دنیا آمریکا دارای ۱۶۹ ابرکامپیوتر و کشور چین هم دارای ۱۶۰ ابر کامپیوتر اســت.

چند وقت پیش گفته شد که آمریکا می‌خواهد زودتر از کشورهای چین و ژاپن قوی‌ترین ابر کامپیوتر دنیا را تا ســال ۲۰۲۰ بسازد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته چین در ساخت ابرکامپیوتر از آمریکا جلو زد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما