• تاریخ : ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : اینستا

به نقل پایگاه ارشیا اینفوی تحلیلی ارشیا اینفو قزوین به گرازش از ارشیا اینفوگزاری مهر،تشکل های کارگری قزوین یکشنبه شب درجلسه با زاهدی هستاندار قزوین خوهستار توجه به حل مشکلات کارگری انجام گرفتند.

عیدعلی کریمی در این نشست که درهستانداری برگزار انجام گرفتاظهارداشت: در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی تعیین انجام گرفته باید با یک عزم جدی برای حل مشکلات کارگری در هستان اقدام شود تا بتوانیم با رفع نگرانی فعالان این عرصه به کیفیت بخشی در تولید کمک کـــرد.

کریمی بیان کـــرد: تعدیل نیرو در برخی واحدهای صنعتی، بند «ز» تبصره هفت قانون بودجه و واریز زیاد از ۲۵ هزار میلیارد تومان از این منابع به خزانه، هزینه درمان در بیمارستانهای غیردولتی از حیاتیترین مشکلات جامعه کارگری هست که از هستاندار محترم برای پیگیری آن انتظار همکاری داریم.

دبیر اجرایی خانه کارگر یادآورانجام گرفت: در شرایطی که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان مطالبات دولتی داریم کسی این موضوع را پیگیری نمی کند و در آستانه روز کارگر انتظار داریم رویکـــرد مسئولان حل مشکلات کارگران باانجام گرفت.

درخوهست تجمع کارگری در هستان قزوین داریم

کریمی در ادامه از درخوهست کارگران هستان برای راهپیمایی در رئز جهانی کارگر برای خوهسته ها و مشکلات این جامعه انجام گرفت و اظهارداشت: بر اساس قانون می توانیم این راهپیمایی را برگزار کنیم و در فضایی آرام و صمیمی درخوهستهای منطقی و مشکلات کارگران را مطرح کنیم.

در ادامه عزیز الله اسدی مدیر کانون باخانومشستگان منطقهستان قزوین اظهارداشت: مخارج باخانومشستگان در این دوره زیاد سنگین هست و اگر حقوق آنها دیر پرداخت شود با مشکلات جدی مواجه می شوند.

وی اضافه کـــرد: حدود ۵۱ هزار باخانومشسته در هستان داریم که اگر به آنها توجه نشود قادر به تامین مخارج خانومدگی خود نیستند.

اسدی یادآورانجام گرفت: در سال گذشته زیاد از یک هزار باخانومشسته فوت کـــردند و زیادی نیز به دلیل مشکلات معیشتی آن شادابی لازم را ندارند که باید برای آن فکر کنیم.

محسن امانی مدیر کانون شوراهای اسلامی کارهستان قزوین هم اظهارداشت:هرتعداد مشکلات واحدهای صنعتی از دولتهای گذشته به ارث رسیده اما از مسئولان انتظار حل آنها را داریم.

وی بیان کـــرد: زیاد از ۶۵ واحد صنعتی در هستان قزوین با بحران مواجهند و هرتعداد در جلسات متعدد تصمیمات زیادی برای حل برخی از آنها اتخاذ انجام گرفته اما در عمل کاری صورت نگرفته و مصوبات اجرا نانجام گرفته هست.

امانی یادآورانجام گرفت: متاسفانه برخی کارفرمایان با ایجاد بحرانهای صوری تلاش می کنند تا برخلاف واقعیت نشان دهند که مشکل دارند و با این توجیه نیروهای خود را تعدیل و از پرداخت حقوق نیز خودداری می کنند.

مدیر کانون شوراهای اسلامی کار هستان قزوین اظهارداشت:بخشی ازمشکلات واحدهای بحرانی هستان بادعوت از کارفرمایان و تشکیل جلسات گفتگوی رودر رو قابل حل هست.

وی بیان کـــرد: در زمینه روابط کار هیچ مشکلی نداریم و جلسات سه جانبه در هستان بنیکوی برگزار می شود.

سید علی فخار مدیر مجمع نمایندگان کارگران هستان قزوین هم گفت: کارگران بازوی توانای دولت در چرخه اقتصاد هستند و توجه به تشکل های کارگری می تواند دغدغه این گروه را کاهش کند.

وی بیان کـــرد: تشکل های کارگری به عنوان دپارتمان جامعه کارگری هستند که با آسیب شناسی مشکلات و ارائه راهکار می توانند در تصمیم گیری مسئولان برای حل مشکلات تاثیرگذار باشند.

فخار اضافه کـــرد: بخشی از مشکلات امروز جامعه کارگری ناشی از سیهست های غلط مدیران گذشته هست که امروز باید با عزم جدی برای رفع تنگناها اقدام کـــرد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما